איגוד המתכננים
איגוד המתכננים בישראל رابطه المخططين في اسرائيل

Israel Planners Association

לאתר האינטרנט

שימושון איגוד המתכננים מס' 4

8.11.2018

חדשות האיגוד

סיור מודרך בתערוכות של פרופ' טובי פנסטר
16.11.2018

פרופ טובי פנסטר מאוניברסיטת תל אביב, תקיים סיור לשתי תערוכות שלה המוצגות בו זמנית: האחת, מתקיימת במכון ירושלים, תערוכת ׳ארכיאולוגיה של כתובת׳ שהיא חלק מהתערוכה הראשית של פסטיבל מנופים 2018 שכותרתו ׳נכסים׳. התערוכה מבוססת על מחקר היסטוריוגרפי של כתובות בשכונת טלביה בירושלים שהיא חלק ממחקר מקיף יותר במימון הקרן הלאומית למדע. התערוכה מציעה נקודות מבט חדשות על הסכסוך הישראלי פלסטיני מאז 1948 ועל מורכבות ׳התחדשות עירונית׳ באזורים עירוניים כאלו. התערוכה השניה מתקיימת בתיאטרון ירושלים ומציגה עבודות אומנות של טובי. כותרתה: עלה -גזע - עץ: נוף בקרטון גלילי

לפרטים המלאים

אדר' פלוריאן הייזלמן- תכנית המתאר "מנהטן הירוקה" לג'קרטה, אינדונזיה. הבטיחו מקומכם מראש!

איגוד המתכננים בישראל בשיתוף עם המועצה הישראלית לבניה ירוקה, הפורום הישראלי לעירוניות וגלריה זהזהזה לאדריכלות שמחים לארח את ד”ר אדריכל פלוריאן היינצלמן, ממקימיו של משרד SHAU, לשיחה אודות תכנית האב Jakarta Jaya – The Green Manhattan, אותה ערך משרדו בבירת אינדונזיה.
את הערב תנחה ד”ר אמילי סילברמן, ראש הקליניקה האורבנית באוניברסיטה העברית, לצד מתכנני הערים עמוס ברנדס ומוטי קפלן אשר יוזמנו להגיב לתכנית. בסיום הערב ייערך דיון פתוח עם הקהל. הנחה בהרשמה מוקדמת לחברי איגוד המתכננים ברישום דרך קישור זה

לפרטים המלאים

הכנס השנתי- שמרו את התאריך!! 7-8 במרץ 2019 "החיים מחוץ לתל אביב"
8.3.2019 - 7.3.2019

אנו שמחים להכריז על הכנס השנתי של איגוד המתכננים לשנת 2019 שייערך בימים חמישי ושישי 7-8 במרץ 2019 בעיר העתיקה בבאר שבע. אחרי שחקרנו את התחנה המרכזית של תל אביב, סיירנו בשכונת הדר המתעוררת בחיפה וגילינו את נבכי בניין כלל בירושלים, הכנס השנתי של איגוד המתכננים מגיע אל העיר העתיקה של באר שבע על שלל קסמיה והמסתורין שבה. 

הכנס השנתי של האיגוד יערך בין החצרות הפנימיות, הבתים העתיקים, מרכז הצעירים ועוד צפונות והפתעות, כאשר הנושא המרכזי שישזר לכל אורך שני ימי הכנס הינו "החיים מחוץ לתל אביב". 

אז שריינו את התאריכים והתחילו להכין הצעות לנושאים להרצאות וסיורים, בקרוב נפרסם קול קורא להרצאות, סיורים, פוסטרים ועוד. 

מצפים לראותכם בעיר העתיקה של באר שבע!

לפרטים המלאים

כנסים ואירועים

עתיד צפוף – ישראל 2050
18.11.2018

בכנס נחשוף לראשונה דו"ח מיוחד – "עתיד צפוף – ישראל 2050" – המציג נתונים חדשים על ההשלכות הדרמאטיות של גידול האוכלוסיה בישראל על עתידנו. בפורמט TED, נארח את החוקרים המובילים בישראל בתחומם אשר יפרסו את השלכות גידול האוכלוסיה על עתיד הכלכלה, החינוך, הבריאות, התחבורה, הדיור, משק המים והשטחים הפתוחים בישראל.לאחריו – ידון פאנל מיוחד של אנשי ציבור, ממשל, אקדמיה וחברה במסקנות הדו"ח

לפרטים המלאים

כנס העשור של המועצה הישראלית לבנייה ירוקה- מחיר מוזל לחברי האיגוד
19.11.2018

נמשכת ההרשמה לכנס אשר יתקיים באולם סמולרש בת"א. חברי איגוד המתכננים זכאים להירשם במחיר מוזל דרך קוד הקופון שמספרו 28466

לפרטים המלאים

תרבות שימור המורשת
20.11.2018

הכינוס הארצי ה-4 לשימור מורשת התרבות בישראל

לפרטים המלאים

כנס בנושא מדד לערים חכמות ומקיימות
21.11.2018

במסגרת הכנס יוצגו לראשונה תוצאות המדד הבינתחומי לערים חכמות ומקיימות ואף יוכרז הזוכה. בנוסף, נדון בטכנולוגיות העדכניות והמגוונות המאפשרות ניהול חכם, יעיל וירוק יותר, ומקדמות הסבה דיגיטלית של שירותים במטרה לשפר את התשתית הציבורית ואיכות החיים לתושבי העיר. לבסוף, נבחן את ההשלכות הרגולטיביות והאתיות בעידן של אובדן הפרטיות והחופש האישי

לפרטים המלאים

כנס האגודה הגאוגרפית ה-59
10.12.2018 - 9.12.2018

כמדי שנה הכנס יהיה פתוח למגוון הנושאים המשקפים והמצביעים על התפתחויות וחידושים במחקר הגאוגרפי בישראל. אנו מקדמים בברכה מחקרים איכותיים בגאוגרפיה כמו גם בתחומי דעת המשיקים לגאוגרפיה. השנה לאור מגמות גלובליות מדאיגות והתגברות אי הוודאות במישורים רבים, בין היתר, משבר ההגירה הכפויה, עלייה בחשש ביחס לסבירות ולהשפעה של סיכונים סביבתיים, איומים מתגברים על המגוון הביולוגי, ומשבר המים, הדגש יהיה על יוזמות חדשנות שמטרתן להתמודד עם אתגרים אלו ולהגדיל את מידת החוסן של כדורה"א ותושביו

לפרטים המלאים

40 שנות פעילות למכון ירושלים
12.12.2018

חגיגות ה- 40 למכון ירושלים למחקרי מדיניות: "על חומותייך ירושלים הפקדתי חוקרים". בהשתתפות חוקרים, אישי ציבור, עיתונאים, תושבי ירושלים ויקירי המכון מימי קולק ועד היום.

לפרטים המלאים

יום התחבורה הציבורית
12.12.2018

כמדי שנה, יערוך ארגון תחבורה היום ומחר את הכנס המרכזי, בשיתוף פעולה עם חברות התחבורה הציבורית, ארגוני תחבורה ופעילים חברתיים. יום התחבורה הציבורית הינו יום בינלאומי המצוין במדינות רבות ומטרתו לקדם את השימוש בתחבורה ציבורית על פני השימוש ברכב הפרטי. יום זה מאפשר שיח ציבורי ומשותף בין המגזר הממשלתי, העסקי והאזרחי.

לפרטים המלאים

התערוכה והכנס הבינלאומי ה-4 לשימור מבנים
12.12.2018

נושא הכנס המקצועי, שיתקיים במסגרת התערוכה יתמקד השנה ב"שימור כחלק מתכנון בר קיימא"

לפרטים המלאים

מתכננים ומנהלים את עולם המחר
27.12.2018

הכנס הארצי ה- 10 של ארגון המהנדסים והאדריכלים העצמאיים בישראל

לפרטים המלאים

16th International Conference on Computers in Urban Planning and Urban Management
12.7.2019 - 8.7.2019

commensurate with this theme are particularly welcome. In addition, the conference welcomes all papers and posters appropriate to one or more of the following topics:

לפרטים המלאים

הצעות עבודה ומכרזים

אספקת שירותי יעוץ תכנוני וסטטוטורי לועדה המרחבית לתכנון ולבניה אבו בסמה

הגשה עד ה- 22.11.18

לפרטים המלאים

עיריית תל־אביב-יפו מפרסמת קול קורא ומודיעה בזאת על פתיחת רישום למאגר מנהלי אזורים ומנהלי מנהלות

הגשה עד ה- 18.11.18

לפרטים המלאים

עיריית חיפה מפרסמת שינוי תנאי סף ודחיית מועד להגשת מועמדות להיכלל במאגר יועצים ומתכננים לתכנון עיר

לפרטים 04-8356173 ורדית מלכה. 04-8356428 אתי אליאס

לפרטים המלאים

מועצה אזורית חבל מודיעין מבקשת לקבל הצעות לשירותי יעוץ, תכנון וליווי תכנוני לפרויקטים

הגשה עד ה- 19.11.18

לפרטים המלאים

מועצה מקומית תעשייתית מגדל תפן מפרסמת הזמנה להגשת בקשה להיכלל במאגר היועצים

הגשה עד ה- 21.11.18

לפרטים המלאים

שונות - מעולם התכנון

המסע של אלון - מצילים את אלון וינרב - מימונה - גיוס המונים

זה אלון. הבן שלנו. והוא חולה במחלה גנטית קשה ונדירה בשם תסמונת GFER. התסמונת מאוד נדירה ואלון הוא למעשה הילד העשירי (!!!) בעולם שאובחן בה.אנחנו הוריו, חופית ומידן, הבנו שלמעשה אין לאף גורם בעולם, לרבות חברות התרופות, תמריץ למצוא תרופה למחלה נדירה כל כך. 
אבל בשבילנו אלון הוא לא אחד מ... אלון הוא כל העולם!לכן החלטנו לעשות הכל כדי להציל את בננו. עזבנו הכל ויצאנו למסע למצוא תרופה שתציל אותו.

לפרטים המלאים

העיר הישראלית 2030 :תכנון עירוני מחוץ לקופסא

קורס ביוזמת פורום ה-15, בניהול אקדמי של עמותת מרחב, התנועה לעירוניות בישראל ובשיתוף מחלקת ההדרכה של מרכז השלטון המקומי. הקורס מציע התבוננות מעמיקה ומגוונת, בעקרונות עדכניים, בשינויים אסטרטגיים ובכלים מעשיים, לקידום סדר יום חדש בתכנון ופיתוח המרחב העירוני (הפיזי והחברתי) הישראלי. סדרת המפגשים תשלב הרצאות ידע תיאורטי עם דוגמאות יישום מן העולם והארץ, סיורים, וסדנאות דיון ועבודה משותפת. מוכר לגמול השתלמות.

לפרטים המלאים

© כל הזכויות שמורות לאיגוד המתכננים