איגוד המתכננים
איגוד המתכננים בישראל رابطه المخططين في اسرائيل

Israel Planners Association

לאתר האינטרנט

ידיעון איגוד המתכננים בישראל, גליון מס' 302

9.8.2018

חדשות האיגוד

הסקר הגדול של איגוד המתכננים

הגיע הזמן לשאול אתכם, מאות המתכננים הפזורים בכל רחבי המדינה, על האופן שבו הייתם רוצים שנקדם את פעילות האיגוד ואת מעמדם של המתכננים בארץ. נשמח אם תוכלו להקדיש זמן קצר כדי לענות לנו על שאלון קצר שיעזור לנו למקד את הפעולות הנדרשות כדי ליצור עבור כולנו רשת מקצועית חזקה שתסייע לנו לקדם את המקצוע ותשפיע על תהליכי התכנון בארץ בצורה משמעותית עוד יותר

לפרטים המלאים

עדכונים משולחן הועד החדש

ב26.6.18 נכנסה לתוקף כהונתו של ועד האיגוד החדש.

הועד מונה 11 חברות (ליתר דיוק 9 חברות ושני חברים, לכן, בגיבוי האקדמיה ללשון עברית, אנו נשתמש בלשון נקבה, הכוונה היא כמובן לשני המינים) ועוד 3 חברי ועד ביקורת.

הרכב הועד מהווה מזיגה של צעירים וותיקים, אנשי אקדמיה ואנשי מעשה, עובדי המגזר הפרטי ועובדי המגזר הציבורי ועוד, והוא משלב את הזיכרון הארגוני והידע המעשי  לצד רוח רעננה ונמרצת. 

לראשונה עומדות בראש הועד שתי יושבות ראש משותפות: המתכננות תמי גבריאלי ורחל קטושבסקי, שתיהן כיהנו עד כה כסגניות היו"ר היוצא.

לצידן מכהנים שני סגני יו"ר: נורית אלפסי וערן רזין. חברי הועד הם: רני מנדלבאום, טובי פנסטר, לינור מליח, ניר מועלם, שרון בנד חברוני, דניה ואקנין, מיכל מיטרני ועינת אלון; וחברי ועדת הבקורת: רינה דגני, דני מורגנשטרן וחנה מורן. 

זה המקום להודות מקרב הלב לחברות וחברי הועד היוצא, ובראש ובראשונה עדנה לרמן, שכיהנה כיו"ר הועד הנמרצת והמסורה בשש השנים האחרונות וכסגן היו"ר בשש השנים שלפניהן. תודה לעדנה על 12 שנה של תרומה גדולה לאיגוד. תודה רבה ללבנה אלונים הגזברית המסורה של האיגוד בשמונה השנים האחרונות, וכן לחברי הועד היוצא אייל פדר, אחישלום אלמוג, וגידי ברסלר. 

בזמן הקצר מאז בחירתו הספיק הועד להפגש פעמיים ולהקים מספר צוותי עבודה:

צוות תקשורת – האמון על תקשורת הפנים (אתר, ניוזלטר) והחוץ (מדיה חברתית ומדיה מסורתית), ניהול המוניטין של האיגוד ו"הפצת הבשורה".

צוות לקידום מעמד המתכנן ופנקס המתכננים שיעסוק הן בקידום מעמדם של המתכננים במגוון אמצעים (הכללת מתכננים במכרזים, ייצוג בוועדות, שכר המתכננים ועוד) והן בפעילות יוזמת לקידום המקצוע כגון ע"י חקיקה ומעמד סטטוטורי.

צוות פעילויות– שיפעל לקידום מגון הפעילויות בהן מעורב האיגוד.

צוות כנס האיגוד– שמתחיל בימים אלו לקדם את הכנס הקרוב שיערך בדרום הארץ בחורף 2019.

צוות חברים– שיעסוק בסוגיות של קבלת חברים והגדלת מספרם תוך פישוט תהליך הקבלה לאיגוד והרחבת שורותיו.

צוות קשר עם איגודים מקצועיים– שיעסוק בחיזוק קשרי האיגוד עם איגודים מקצועיים ברחבי הארץ, עם פורום הצעירים וגופים מובילים נוספים. וכן קשר עם ארגונים ואיגודים מקצועיים מקבילים בעולם.

במהלך החודשים יולי-אוגוסט עוסקים הצוותים בלימוד הנושאים המגוונים, סיעורי מוחות והכנת תכנית עבודה, התכניות השונות תתורגמנה בחודש ספטמבר לכדי תוכנית עבודה שנתית אחת כוללת.

אנו נמשיך ונעדכן בדבר פעילות הועד. חברים שיש להם הצעות מעשיות בתחומים אלו מוזמנים לפנות אל מזכירות האיגוד ופנייתם תועבר לועדה המתאימה.

לפרטים המלאים

שינויים במידעון האיגוד וקריאה לקחת חלק בפעילות התקשורת

במסגרת השינויים והעדכונים בפעילויות האיגוד אנו מחדשים גם את פורמט הניוזלטר (מידעון)

הניוזלטר ימשיך להישלח לחברים על בסיס שבועי כ"שימושון" הכולל מידע שימושי על מכרזים, ימי עיון, קולות קוראים, קורסים והשתלמויות מקצועיות ועוד ׁׁ(בחודשי הקיץ ישלח אחת לשבועיים).

אחת לחודש ישלח המידעון במתכונת מורחבת ויכלול חומר מקצועי, דיעות ופולמוסים ועוד.

כל מי שמעוניי/ת לקחת חלק בפעילות זו בכתיבה ייזום, ועוד ומוכן להרתם לכך משלב הרעיון ועד שלב הביצוע מוזמן לפנות אל דוברת האיגוד אורית נבו: oritcomm@inter.net.il

כמו כן מי שמעוניינ/ת לקחת חלק בפעילות תקשורתית, כתיבת מאמרים, ייזום כתבות ודיונים בתחומים שונים מוזמן גם כן לפנות לאורית.

לפרטים המלאים

כנסים ואירועים

54th ISOCARP Congress "Cool Planning", Bodø, Norway
5.10.2018 - 1.10.2018

קול קורא לכנס האגודה הגאוגרפית ה-59
10.12.2018 - 9.12.2018

כמדי שנה הכנס יהיה פתוח למגוון הנושאים המשקפים והמצביעים על התפתחויות וחידושים במחקר הגאוגרפי בישראל. אנו מקדמים בברכה מחקרים איכותיים בגאוגרפיה כמו גם בתחומי דעת המשיקים לגאוגרפיה. השנה לאור מגמות גלובליות מדאיגות והתגברות אי הוודאות במישורים רבים, בין היתר, משבר ההגירה הכפויה, עלייה בחשש ביחס לסבירות ולהשפעה של סיכונים סביבתיים, איומים מתגברים על המגוון הביולוגי, ומשבר המים, הדגש יהיה על יוזמות חדשנות שמטרתן להתמודד עם אתגרים אלו ולהגדיל את מידת החוסן של כדורה"א ותושביו

לפרטים המלאים

מתכננים ומנהלים את עולם המחר
27.12.2018

הכנס הארצי ה- 10 של ארגון המהנדסים והאדריכלים העצמאיים בישראל

לפרטים המלאים

הצעות עבודה ומכרזים

לעיריית אשדוד דרוש/ה רכז/ת תחום תכנון במינהלת להתחדשות עירונית

הגשה עד ה- 16.8.18

לפרטים המלאים

לעיריית הרצליה מינהל הנדסה אגף תכנון דרוש/ה ממלא/ת מקום בודק/ת תכניות באגף תכנון

הגשה עד ה- 13.8.18

לפרטים המלאים

הודעה על פתיחת מאגר מומחים לביצוע עבודה מקצועית- עיריית הוד השרון

הגשה עד ה- 2.9.18

לפרטים המלאים

מכרז עיריית ראש העין למתן שירותי בדיקת תכניות בניין עיר ותכניות בינוי

עיריית ראש העין מפרסמת מכרז ומזמינה בזאת הצעות למתן שירותי בדיקת תכניות בניין עיר ותכניות בינוי, הוצאת מידע תכנוני והשבחת זכויות בניה במערכת,GIS עבור מנהלת המתחמים לפרוייקטים במסגרת הסכם הגג בעיר. עלות המכרז: 1,000 ש"ח. לפרטים נוספים טל': 03-9007224 - קרן נוני, keren@rosh.org.il הגשה עד ה- 21.8.18

לפרטים המלאים

לועדה המקומית לתכנון ובניה "גבעות אלונים" דרוש/ה בודק/ת היתרים

היקף העסקה: משרה מלאה. שאלות ניתן לשלוח למייל: galoneem@iula.org.il

הגשה עד ה- 16.8.18

לפרטים המלאים

מתן שירותי ייעוץ תכנוני ללשכות התכנון במחוז דרום ובמחוז ירושלים

הגשה עד ה- 26.8.18

לפרטים המלאים

עיריית הרצליה מפרסמת מכרז להכנת תכנית מתאר כוללנית לעיר הרצליה

הגשה עד ה- 27.8.18

לפרטים המלאים

המחלקה לגיאוגרפיה באוניברסיטה העברית מודיעה על חיפוש מועמדים למשרת הוראה תקנית החל מיולי 2019:

שונות - מעולם התכנון

PhD scholarshipPhD scholarship- AR / VR in smart cities

4 year PhD scholarship researching the role of augmented and virtual reality in smart cities with UNSW Built Environment, CSIRO Data61 and Telstra

לפרטים המלאים

קול קורא: מלגות לסטודנטים ערבים-פלסטיניים ללימודי תואר שני בתכנון ערים באונ' העברית

© כל הזכויות שמורות לאיגוד המתכננים