איגוד המתכננים
איגוד המתכננים בישראל رابطه المخططين في اسرائيل

Israel Planners Association

לאתר האינטרנט

ידיעון איגוד המתכננים בישראל, גליון מס' 284

8.3.2018

חדשות האיגוד

יומיים אחרונים לרישום מוזל לכנס השנתי

איגוד המתכננים גאה לארח בכנס השנתי "ביחד ולחוד – תכנון למגוון אוכלוסיות" שייערך בימים ה'-ו'  ה-15-16.3.18 בירושלים, את שר הבינוי והשיכון מר יואב גלנט, את ראשת מינהל התכנון במשרד האוצר הגב' דלית זילבר ואת ראש העיר ירושלים מר ניר ברקת. 

ביום חמישי יתקיימו "מיני מליאות" בוקר: 'מורה נבוכים' למתכננים - פתיחת צוהר לעולם החרדי, תחבורה ונגישות: תכנון צופה עתיד לקראת ישראל 100, התכנסות עירונית פנימה מול התבדרות לשטחים הפתוחים, אוכלוסיות ירושלים - מפגשים במרחב הציבורי, מכפר לעיירה- תכנון וקידום הישובים הערביים לקראת ישובים עירוניים. בהמשך יערכו שני סבבים של 12 מושבים מקבילים כל אחד, בהם יוצגו מיטב המחקרים והעבודות העדכניים.

ביום שישי  16.3.18 תתקיים מליאת בוקר בהובלת האגף לתכנון עיר במנהל ההנדסה עיריית ירושלים ולאחר מכן יערכו מגוון סיורים: רוממה והקריות החסידיות, רחוב הנביאים, תמ" 38, התחדשות עירונית בגוננים, בית חנינא, מבטים על מזרח ירושלים, סוגיות שימור מול פיתוח, מתחם שנלר, ביקור חולים ועוד.

לסדר היום של הכנס

איגוד המתכננים מודה לשותפיו לכנס: עיריית ירושלים, האונ' העברית, בצלאל, מינהל התכנון, משרד הבינוי והשיכון, גיאוקרטוגרפיה, קרדן נדל"ן, שיכון ובינוי נדל"ן, גאודע, המועצה לבניה ירוקה, קבוצת אביב AMCG, טעמן נדל"ן, קבוצת נוימן, מיסטר פיקס, טופ רמדור

לפרטים המלאים

מפגש איגוד המתכננים, ראשי תכניות לימוד תכנון וראשת מנהל התכנון

מאז כניסתה לתפקיד של ראשת מינהל התכנון החדשה– דלית זילבר, התבסס ערוץ של הדברות מקצועית בין איגוד המתכננים למינהל התכנון. הוחלט על יצירת מסגרת של מפגשים משותפים של מנהל התכנון, איגוד המתכננים בישראל וראשי תכניות הלימוד האקדמיות, על מנת ללבן את הסוגיות ולחשוב על דרכי התמודדות ומתן מענה לצרכים.

בפגישה המשותפת הראשונה נטלו חלק דלית זילבר, ראשת מינהל התכנון; ליאור מסינג, עוזרת ראשת מנהל התכנון; עדנה לרמן– יו"ר איגוד המתכננים, פרופ' טובי פנסטר- אונ' ת"א, פרופ' יצחק אומר- אונ ת"א; ד"ר יודן רופא– אונ' בן גוריון, פרופ' ערן רזין– האונ' העברית ואורית נבו– דוברת איגוד המתכננים.

זילבר סקרה את מוקדי העשייה העכשוויים של מנהל התכנון: בעקבות תכנית אסטרטגית של המועצה הלאומית לכלכלה שקבעה יעדים לפיתוח, מנהל התכנון מגבש תכנית תלת שנתית, תוך כדי סנכרון עם גורמים כמו רמ"י ומשב"ש. משם נגזרת תכנית אסטרטגית לתשתיות: לאנרגיה, מערכות תנועה, שטחים פתוחים כולל מסדרונות אקולוגיים ועוד. זילבר הציגה גם את החשיבות והצורך בשיתוף ובשיח מקצועי רחב עם הקהילה המקצועית וציינה את חשיבות הכשרת דור המתכננים הבא וכי למנהל התכנון נדרשת תוספת של כוח אדם איכותי וכך גם במחוזות, רשויות מקומיות ובקרב גורמים נוספים.

אדריכל עדנה לרמן, יו"ר איגוד המתכננים, סקרה את הצורך של כל הגורמים לשתף פעולה לקידום מעמד התכנון ואיכותו, ובקידום מעמד המתכננים. ההכרה בחשיבותו של התכנון והתמודדות של מערכות התכנון עם הדרישות  שיוצרת מחסור באנשי מקצוע בעלי רקע והכשרה מתאימים.

נציגי האוניברסיטאות הציגו את הקשיים בכרוכים בהגדלת מספר התלמידים. סוכם כי איגוד  המתכננים ירכז דיון עם נציגי האוניברסיטאות ובחינת הצעות להרחבת שתוף הפעולה עם מינהל התכנון לתמרוץ והגדלת מספר הלומדים את מקצועות התכנון.

ראשת מנהל התכנון הציגה את תוכנית "תכנון חושב רישוי" להתאמת התכנון בכל רמותיו לדרישות הרישוי ונערך דיון על הכנסת תכנים אלו עוד בזמן הלימודים.  

אנו נשוב ונעדכן כאן לפרקים בהתקדמות נושאים אלו.

לפרטים המלאים

קול קורא של מנהל התכנון ליצירות של סטודנטים

בחודשים הקרובים עובר מינהל התכנון למשכנו החדש בבית השנהב בגבעת שאול בירושלים (לשעבר משרדי מבקר המדינה) משכן זה יאכלס את יחידות המנהל הפזורות כיום במקומות שונים, כמו גם אולם ישיבות שיארח את ישיבות המועצה הארצית ונגזרותיה.

הבניין החדש מתפרס על פני 5 קומות ומספר רב של חללים. לקראת המעבר נערך מינהל התכנון להתאים את הנכס לצרכים המקצועיים והתפקודיים של המינהל, ובמסגרת זו מעוניין בהקמת תערוכה, הכוללת יצירות אומנות (יצירות, מיצגים, צילומים, ציורים, איורים, דגמים וכד', הניתנים לתלייה על הקיר) במגוון נושאים הקשורים לעולם התוכן התכנוני, כגון: עירוניות בישראל, נוף וסביבה, תשתיות, מגורים, "האדם ביחס אל...", וכד'

במסגרת הליך זה פונה מינהל התכנון בקול קורא אל מוסדות אקדמאיים להגיש יצירות אשר הוכנו על ידי סטודנטים מטעמם, מקרב היצירות שיוגשו ייבחרו על ידי מינהל התכנון יצירות אשר יוצגו בתערוכה.

לפרטים המלאים

כנסים ואירועים

סיורים מקצועיים לפריז ואוסלו

במסגרת שיתוף פעולה בין איגוד המתכננים בישראל והמועצה לבנייה ירוקה אנו שמחים להציע לחברי האיגוד שני סיורים מקצועיים בדגש על תכנון עירוני וקיימות. לחברי איגוד המתכננים ההרשמה לסיורים במחיר מיוחד, יש לציין בעת ההרשמה את היותכם חברי איגוד.

 

סיור מקצועי בפריז: הסיור יתקיים במשך 3 ימים מלאים בין התאריכים 22.5.2018-24.5.2018 שיעסוק בראייה עירונית כוללת עם דגש על בנייה ירוקה וקיימות בתכנון המרחב החדש והמתחדש. פריז מצויה בעיצומה של מהפיכה סביבתית והופכת להיות אחת הערים המובילות באירופה בנושא זה. כאחת מערי הבירה הצפופות באירופה, עם 2.2 מיליון התושבים החיים על פני 105 קמ"ר, בשנים האחרונות שמה הבירה הצרפתית דגש נרחב על נושא הסביבה והקיימות ופועלת בדרכים רבות במטרה לעצב מציאות אורבנית אקולוגית חדשה שנועדה לצמצם את הנזקים הסביבתיים במרקם העירוני, כמו גם לשמור על טבע עירוני ולשפר את איכות החיים של תושביה.
הסיור יודרך על ידי לנה ארונסון, אדריכלית ישראלית תושבת העיר פריז, ואנשי מקצוע מקומיים - אדריכלים, אדריכלי נוף, מהנדסים, מתכנני ערים ועוד

מחיר מיוחד לחברי המועצה לבניה ירוקה ואיגוד המתכננים: 2,850 ש"ח
מחיר רגיל: 3,200 ש"ח

**לא כולל טיסות, לינה והעברות

לפרטים נוספים 

בתאריכים 25.6.2018-27.6.2018 יתקיים סיור נוסף, בן 3 ימים מלאים בעיר אוסלו, שיעסוק בראייה עירונית כוללת עם דגש על בנייה ירוקה וקיימות בתכנון המרחב החדש והמתחדש באוסלו. הסיור יודרך על ידי אדריכל דן זוהר, מבעליו של משרד HAUGEN/ZOHAR ARKITEKTER הממוקם באוסלו.

מחיר מוזל לחברי המועצה לבניה ירוקה ולחברי איגוד המתכננים : 3,400 ש"ח
מחיר רגיל: 3,800 ש"ח

**לא כולל טיסות, לינה והעברות

לפרטים נוספים

לפרטים המלאים

החשיבה המהפכנית באדריכלות ובעיצוב עירוני של עידן המהפכות
12.3.2018

15:30 פתיחת תערוכה

16:00 הצגת פוסטרים נבחרים

17:30 ערב עיון

לפרטים המלאים

הזמנה לפתיחת התערוכה "מגורים משותפים" מאוסף מרכז פומפידו
16.3.2018

במוזיאון מוניו גיתאי בחיפה

לפרטים המלאים

הזמנה למפגש ציבורי - תכנית מתאר ארצית למשק האנרגיה
19.3.2018

משק האנרגיה עובר בשנים האחרונות תמורות משמעותיות לקראת ייצור אנרגיה ירוקה יותר. משרד האנרגיה ומנהל התכנון מקדמים ראייה כוללת וארוכת טווח של משק האנרגיה, במסגרת תמ"א 41 - תכנית מתאר ארצית כוללת לתשתיות משק האנרגיה.

 

אנו שמחים להזמינך למפגש ציבורי שייערך ביום ב', 19.3.18, בשעות 13:00-16:00 באכסניית בית וגן בירושלים. במפגש יוצגו מטרות התוכנית ועיקריה במטרה לשמוע התייחסויות למגוון נושאים הקשורים בתכנית. יתקיימו מפגשים גם בבארש שבע ובחיפה. הרשמה למפגשים בקישור זה

לפרטים המלאים

להזדקן בשכונה מתחדשת
22.3.2018

מרכז הגר באוניברסיטת ת"א, מתכבד להזמין אתכם לכנס בנושא 'להזדקן בשכונה מתחדשת'. 

בכנס יושק מחקר יישומי חדש של מרכז הגר, בשיתוף משרד הרווחה, שמספק מבט אל אוכלוסיית הזקנים בתהליכי התחדשות עירונית. הדיון יעסוק בפוטנציאל לייצר מלאי דיור מותאם לזקנים בשכונות מתחדשות וכן, בתפקידם של שירותי הרווחה בהתחדשות עירונית. ההשתתפות בכנס ללא עלות, אך מותנית בהרשמה מראש

לפרטים המלאים

כנס יערת הדבש במועצה האזורית חוף אשקלון
26.3.2018

המועצה האזורית חוף אשקלון יחד עם שלוחת מו"פ קטיף לחקר מדבריות החוף במועצה, עורכת כנס העוסק בתרומת צמחים צופניים למאזן האקולוגי ולחקלאות במדינת ישראל. בכנס ידברו מיטב החוקרים העוסקים בנושא והכל על מנת להעלות את התודעה בקרב ציבורים רבים ובעלי עניין

לפרטים המלאים

כלים תכנוניים לצמצום פערים חברתיים וכלכליים
28.3.2018

מפגש שלישי בסדרת המפגשים "תכנון ועוני" של פורום מתכנני ערים צעירים, והפעם: תחבורה ציבורית ומעונות יום ביישובי החברה הערבית – כלים תכנוניים לצמצום פערים חברתיים וכלכליים עם אינה ברנזבורג וג'ורג' סלימאן מעמותת סיכוי

לפרטים המלאים

קול קורא להגשת תקצירים- הכנס השישי לתחבורה ותשתיות
14.5.2018

תא כבישים ותשתיות ותא תנועה ותחבורה קוראים בזאת לכל מהנדסים, החוקרים והעוסקים בתחום להגיש הצעותיהם להרצאה במסגרת הכנס השישי לתחבורה ותשתיות, שיתקיים ביום ב' 14 למאי 2018 במרכז הכנסים באשקלון

לפרטים המלאים

קול קורא להגשת הרצאות לקונגרס השנתי העולמי של ארגון ISOCARP
5.10.2018 - 1.10.2018

הכנס יתקיים בנורווגיה.

הגשת תקצירים עד ה- 31.3.18

לפרטים המלאים

הצעות עבודה ומכרזים

לעיריית באר שבע דרוש/ה מתכנן/ת במחלקת תכנון באגף ההנדסה

להגשה עד ה- 15.3.18

לפרטים המלאים

הקרן לשיקום מחצבות מפרסמת קול קורא להגשת מועמדות לתפקיד מזכיר הקרן

הגשה עד ה- 10.4.18

לפרטים המלאים

עיריית הרצליה מפרסמת מכרז לתפקיד בודק/ת תכניות במחלקה לפיתות סביבתי

הגשה עד ה- 19.3.18

לפרטים המלאים

עיריית הרצליה, אגף רישוי והתחדשות עירונית מפרסמת מכרז לתפקיד ממלא/ת מקום בודק/ת בקשות להיתר בנייה

הגשה עד ה- 19.3.18

לפרטים המלאים

למנהלת להתחדשות עירונית בחולון דרוש/ה: מנהל/ת המנהלת להתחדשות עירונית

הגשה עד ה- 27.3.18

לפרטים המלאים

למנהלת להתחדשות עירונית בחולון דרוש/ה : רכז/ת תחום תכנון והסברה

הגשה עד ה- 27.3.18

לפרטים המלאים

לעיריית שדרות דרוש/ה מידען/ית תכנוני/ת

הגשה עד ה- 13.3.18

לפרטים המלאים

למועצה אזורית תמר דרוש/ה בוחן/ת רישוי

הגשה עד ה- 15.3.18

לפרטים המלאים

למועצה אזורית יואב דרוש/ה בודק/ת בקשות להיתרי בניה

הגשה עד ה- 18.3.18

לפרטים המלאים

מנהל/ת מנהלת התחדשות עירונית לחברה הכלכלית לקרית מוצקין

הגשה עד ה- 12.3.18

לפרטים המלאים

עיריית נהריה מפרסמת קול קורא לקבל הצעות להיכלל במאגרי יועצים/מתכננים/מנהלי פרויקט

הגשה עד ה- 25.3.18

לפרטים המלאים

החברה הכלכלית ליישובי הגולן בע״מ וקולחי גולן בע״מ, מזמינה נותני שירות/יועצים להיכלל במאגר יועצים

הגשה עד ה- 14.3.18

לפרטים המלאים

שונות - מעולם התכנון

קורס ניהול שיתוף ציבור בבר אילן

בחודש אפריל יפתח מחזור חדש של קורס מנהלי שיתוף ציבור - לימודי תעודה בבר אילן

לפרטים המלאים

© כל הזכויות שמורות לאיגוד המתכננים